کارگاه ناوبری خودکار رباتهای پرنده

کارگاه ناوبری خودکار رباتهای پرنده

کارگاه ناوبری خودکار رباتهای پرنده

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

سرفصل کارگاه:

 1. روشهای مختلف ناوبری خودکار (1 ساعت و نیم)
  ابتدا در خصوص روشهای ناوبری خودکار در محیطهای باز و چند نمونه از قابلیتهای سیستمهای موجود صحبت می شود. سپس ناوبری داخل ساختمان، چالشهای موجود و مزیتهای استقاده از بینایی ماشین و پردازش تصویر تشریح می­شود.
 2. انتخاب و راه اندازی پردازنده مورد نیاز (1 ساعت و نیم)
  ابتدا مجموعه ای از بوردهای پردازنده مبتنی بر معماری X86, ARM که برای پردازش تصویر بلادرنگ در رباتهای پرنده مناسب هستند معرفی می­شوند و سپس نحوه نصب سیستم عامل و استفاده از آن عنوان می­شود. نکات ضروری در خصوص مدارات جانبی مورد نیاز برای ارتباط با سخت افزارهای جانبی نیز در انتهای این بخش یاد آوری خواهد شد.
 3. محیط فرمان سیستم عامل لینوکس و نصب کتابخانه OpenCV (1 ساعت و نیم)
  ابتدا دستورات ضروری و پر استفاده­ی خط فرمان لینوکس به همراه چند مثال یادآوری می­شود. سپس معرفی مختصری از کتابخانه OpenCV و نحوه نصب و استفاده از آن در بوردهای ARM مثل Raspberry Pi عنوان می­شود.
 4. نرم افزار پردازش تصویر (1 ساعت و نیم)
  ابتدا نحوه استفاده از کتابخانه OpenCV برای دریافت تصاویر دوربین و پردازش آن مختصرا اشاره می­شود و سپس با چند نمونه مثال، الگوریتمهای مورد نیاز برای تخمین موقعیت و تعقیب جسم متحرک معرفی می­شوند.

 

مجموع 6 ساعت

*در بخش سوم  و چهارم کارگاه نیاز به اجرای لینوکس (در ماشین مجازی) و مثالهای بینایی ماشین خواهد بود، به همین دلیل همراه داشتن لپتاپ توصیه می شود.

پیش نیاز: برنامه نویسی، آشنایی با رباتهای پرنده

با توجه به تعداد کم افراد ثبت نام کننده، کارگاه لغو شد.

No Comments

Post a Reply